Promocja Zakopanego poprzez piłkę nożną

W dniu 11 kwietnia br.  przedstawiciele Zarządu Klubu Sportowego Zakopane podpisali  umowę  z  Biurem Promocji Zakopane. W trakcie piątkowej konferencji w prasowej w Urzędzie Miasta Zakopane doszło do podpisania umowy pomiędzy Andrzejem Kaweckim, dyrektorem Biura Promocji i Adamem Drabikiem, prezesem KS Zakopane.

- W ramach współpracy z Klubem Sportowym Zakopane Biuro Promocji wspiera młodych sportowców - mówił Andrzej Kawecki. – Umowa, którą podpiszemy rozbita jest na dwie części. Najpierw przekażemy 20 tys., a w drugim półroczu co najmniej tyle samo – dodał dyrektor.

Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla dzieci i na organizację wyjazdów na zawody. -Młodzi piłkarze, którzy grają z logotypami na koszulkach naszego miasta są nośnikiem promocji, więc oprócz wspierania sportu wśród dzieci i młodzieży, promujemy także Zakopane- tłumaczył Kawecki.

Podkreślił też, że w mieście potrzebne jest stworzenie systemu wspierania młodych sportowców. – Działalność szkół i klubów sportowych jest kluczowa, bo to dzięki nim mamy sportowców pokroju Kamila Stocha - podsumował dyrektor.

Adam Drabik, prezes KS Zakopane ujawnił, że na działalność klubu potrzeba minimum 100 tys. zł rocznie.

Dlatego bardzo dziękujemy za wsparcie Biura Promocji. Gdyby nie ono, to ten klub mógłby nie istnieć - mówił prezes.

– Oczywiście podziękowania należą się też Urzędowi Miasta Zakopane, od którego dostajemy dotacje - w tym roku w wysokości 23 tys. 600 zł (w tym 8510 zł na szkolenie dzieci i młodzieży)  i naszym sponsorom - dodał.

Przypomniał, również, że KSZ jest organizacją pożytku publicznego i można przekazywać dla niego 1% ze swojego podatku ( KRS 0000436197).

źródło: własne/ UM Zakopane