Powrót trenera Tajdusia

Po blisko 1,5 roku do Zakopanego powraca trener Marian Tajduś. Szkoleniowiec , który w sezonie 2012/13 prowadził nasz zespół jako beniaminka rozgrywek w IV lidzie  przez I rundą jest lekarstwem  na ostatnie złe wyniki  zespołu seniorskiego. Po rezygnacji trenera Jerzego Grabary oraz poprowadzeniu w trzech spotkaniach zespołu przez trenera grup młodzieżowych Macieja Ejsmonda - Zarząd Klubu ogłosił decyzję o ponownej współpracy z Marianem Tajdusiem.  

Praca doświaczego szkoleniowca  klasy I z licencją UEFA A i przebogatym doświadczeniem na ławkach trenerskich klubów z wyższej półki i lokalnych drużyn. Prowadził m.in, w jego najlepszych latach, KS Tymbark - pod wodzą Mariana Tajdusia "harnasie" kroczyły od klasy B aż po III ligę. Był też trenerem Sokoła Słopnice, Orkana Szczyrzyc, Olimpii Pisarzowa, a także Huraganu Waksumnd i w roku 2012 KS Zakopane. Ale najbardziej spektakularne sukcesy odniósł z Limanovią - w roku 2011 awansował z drużyną  do III ligi, a w rozgrywkach o Puchar Polski dotarł aż do 1/8 finału, gdzie lachy musiały uznać wyższość ekstraklasowej Lechii Gdańsk. Ostatnim przystankiem, przed przyjściem do KS Zakopane, była I-go ligowa Sandecja Nowy Sącz oraz IV ligowy Turbacz Mszana Dolna.

Do końca rundy trener Marian Tajduś będzie prowadził zarówno Turbacza występującego w klasie okręgowej oraz nasz zespół. 

Jesteśmy już dogadani z działaczami. W piątek poprowadzę pierwszy trening, a w niedzielę jadę z drużyną na ligowy mecz do Kamionki Wielkiej – potwierdza Tajduś, który do końca rundy jesiennej bieżącego sezonu, pracę w Zakopanem, będzie dzielił z pracą trenera w piątoligowym Turbaczu Mszana Dolna. – Akurat terminarz spotkań obu tych drużyn nie koliduje ze sobą, stąd nie będzie z tym problemu. Byłbym nie fair w stosunku do działaczy i piłkarzy Turbacza gdybym z dnia na dzień zrezygnował z pracy w tym klubie – podkreśla 63 letni szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził m.in. Sandecję Nowy Sącz, Limanovie Limanowa czy KS Tymbark. – Zdecydowałem się na powrót do Zakopanego, bo cenię sobie tutejszych działaczy i zawodników. Mam nadzieję, że razem wspólnie szybko znajdziemy powód słabszych wyników. Jeżeli będzie determinacja do pracy z każdej ze stron, to na pewno przyjdą tego efekty – zapowiada Tajduś, pod wodzą którego zakopiańczycy w rundzie jeiennej sezonu 2012/2013 rozegrali 15 ligowych spotkań, z których 7 wygrali, 5 przegrali i 3 zremisowali.