Posiedzienie komisji PZPN na Podhalu

16 kwietnia br. w Poroninie obradowała Komisja Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN. W obecności między innymi Wiceprezesów PZPN p. Jana Bednarka oraz p. Eugeniusza Nowaka, Piotr Apollo wiceprezes Klubu Sportowego Zakopane przedstawił prezentację dotyczącą naszego klubu pt. „Rola samorządu w promocji sportu – studium przypadku na podstawie działalności Klubu Sportowego Zakopane” .

W materiale zaprezentowana została historia powstania klubu, bieżąca działalność klubu, realizowane projekty, a także relacje z lokalnym  samorządem.

Po wykładzie nawiązała się burzliwa i konstruktywna dyskusja podczas której, członkowie komisji – prezesi i wiceprezesi wojewódzkich związków piłki nożnej dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi relacjami z samorządem, z prowadzeniem klubów, szkoleniem młodzieży.

Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej p. Ryszard Niemiec, zapewnił o całkowitym poparciu PZPN dotyczącym rozwoju piłkarstwa młodzieżowego na Podhalu oraz zadeklarował wspólne podjęcie przez Komisję dezyderatu dot. obrony boiska piłkarskiego oraz skierowanie na ręce nowych władz samorządowych Zakopanego prośby o pomoc dla tak prężnego i rozwijającego się klubu piłkarskiego.

W spotkaniu udział brali także przedstawiciele władz samorządowych Zakopanego – Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz   oraz Przewodniczący Komisji Ekonomiki Jan Gluc, którzy zapewnili, że los stadionu oraz rozwój piłki nożnej w Zakopanem nie będzie im obcy.

Na zakończenie zarząd KS Zakopane złożył podziękowania p. Ryszardowi Niemcowi prezesowi MZPN za pomoc oraz interwencje związaną z stadionem.

Temat zamieszania dot. stadionu w Zakopanem pan prezes poruszał wielokrotnie chociażby w swoich cyklicznych felietonach na portalu sportowetempo.pl.  – zobacz tutaj.


 

Koncepcja stadionu przy ul. Orkana w 2014 roku ze strony KS Zakopane dla lokalnego samorządu.