Ostatni tydzień dla mechanizmu 1 % podatku

Szanowni Państwo,

30 kwietnia br. mija ostateczny termin rozliczenia się z Urzędami Skarbowymi za rok 2013. W wielu przypadkach czynności te odkładamy na ostatnią chwilę. Zachęcamy do wsparcia działałań statutowych naszej organizacji poprzez mechanizm 1 % podatku od osób fizycznych i pozostawienia 1 % swojego podatku na Podhalu

Klub Sportowy Zakopane (KRS 0000436197) jest organizacją pozarządową, prowadzącą nieprzerwanie swoją działalność nieodpłatną pożytku publicznego od 2007 roku w zakresie upowszechniania kultury fizycznej , sportu wśród dzieci i młodzieży oraz lokalnej społeczności. Podejmowane działania statutowe obejmują również rozwój społeczeństwa obywatelskiego, chociażby poprzez rozwój wielu projektów , w tym istotnego dla mieszkańców Zakopanego w bieżącym roku zadania pn. "Budżet Obywatelski dla Zakopanego - Wybierzmy Razem"

W październiku 2012 roku nasze stowarzyszenie uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. W Zakopanem oprócz nas funkcjonuje jeszcze 20 innych organizacji uprawnionych do mechanizmu 1 % podatku od osób fizycznych.  

Należymy do jednych z większych organizacji działających na rzecz lokalnej społeczności w powiecie tatrzańskim. Bieżącymi działaniami stowarzyszenia objęta jest grupa 150 beneficjentów (chłopców) już od 6 roku życia w wzwyż pochodzących z miasta Zakopane, a także okolicznych miejscowości powiatu tatrzańskiego. 

Ważniejsze działania, podejmowane przez nasze stowarzyszenie w ciągu ostatnich lat to realizacja projektu "Spotkania Pokoleń = Zagrajmy Razem" w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-13 (uzyskana i rozliczona dotacja w kwocie 23 950 złotych, ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie).

Coraz popularniejszym sposobem na rozliczenie się z fiskusem pozostaje internet. Taka forma nie wymaga naszej obecności w Urzędach Skarbowych, ani wysyłania deklaracji pocztą.   

Zachęcamy do skorzystania z tego sposobu, wykorzystując np. popularną wśród podatników bezpłatną  aplikację e-pity dedykowanej  również naszej organizacji - kliknij tutaj .

 

Z wyrazami wdzięczności 

Zarząd Klubu Sportowego ZAKOPANE