Inauguracja MLTS w Zakopanem

W dniu 11 kwietnia 2014 r. na sztucznym boisku COS Plato miała miejsce inauguracja piłkarskiej rundy wiosennej w Zakopanem. Swój pierwszy mecz rozegrali trampkarze starsi w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych. Do Zakopanego przyjechał zespół  Cracovi Kraków. Mimo przegranej 2:0 , podopieczni Wiktora Pawlicy pozostawili korzystne wrażenie i zdobyli z pewnością cenne doświadczenie w meczu z mocnym zespołem z Krakowa.

WYPEŁNIJ ON - LINE SWOJEGO PITA ZA 2014 ROK

Dzięki wsparciu ze strony dyrektora Biura Promocji Zakopanego pana Andrzeja Kaweckiego dla młodych piłkarzy zostały zakupione m.in. nowe stroje  z logotypami naszego miasta. Okazją do ich prezentacji miała być sobotnia inauguracja z Cracovią. Czerwone – czarne stroje na przedmeczowej rozgrzewce prezentowały się ładnie i stanowić też będą znakomitą promocję miasta wspierającego rozwój sportu dzieci i młodzieży.

Jednak nie udało się w nich zagrać z uwagi na zbliżoną kolorystykę strojów zespołu gości i decyzję sędziów o zmianie koszulek u gospodarzy. Tego problemu nie powinno być już przy kolejnych spotkaniach w ramach tych rozgrywek zarówno na wyjazdach jak i u siebie.

Myślę, że pod względem organizacyjnym i sportowym do inauguracji Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych byliśmy dobrze przygotowani. Dziękuję trenerowi i zawodnikom za dobrze przepracowany okres przygotowawczy do rundy wiosennej oraz lokalnemu samorządowi, darczyńcom za pomoc finansową i rzeczową. Byłem dumny z naszej drużyny oglądając ich  sportową rywalizację z rówieśnikami z Krakowa. Także cieszy, że mecz oglądało spora część młodzieży i mieszkańców miasta, choć mamy na COS-ie ograniczoną liczbę miejsc dla publiczności. Zapłaciliśmy już frycowe za brak większego ogrania z takimi zespołami jak Cracovia i końcowy wynik mimo przegranej jest dobrym prognostykiem na następne mecze. Jedynie, co może mnie martwić to, że musimy wciąż ponosić wysokie koszty związane z udostępnieniem infrastruktury sportowej  na COS-ie nie tylko na mecze, ale także na zajęcia treningowe. Czekamy na powrót na Orkana, ale to może nastąpić dopiero pewnie w maju. Póki co musimy szukać w dalszym ciągu wsparcia wśród lokalnych firm i jesteśmy otwarci na każdą pomoc, by przetrwać ten jeszcze dla nas trudny okrespodsumował  Adam Drabik, prezes KS Zakopane.

Już w sobotę w ramach II kolejki grupy I  zespół trampkarzy starszych udaje się na wyjazdowe spotkanie z liderem Wisłą Kraków.

Tygodnik Podhalański sprawuje patronat medialny nad udziałem podopiecznych Wiktora Pawlicy w rozgrywkach wojewódzkich. Natomiast wsparcia finansowego dla stowarzyszenia można dokonywać za pomocą darowizn na konto KS Zakopane :  56 1240 5165 1111 0010 5621 2449 oraz do końca kwietnia br. za pomocą mechanizmu 1 % podatku od osób fizycznych (KRS 0000436197).


Udział w rozgrywkach trampkarzy starszych  Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych finansowany jest  między innymi ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Zakopane.

Wyniki I kolejka , grupa I :
1  UKS KS Chełmek  -  TS Wisła I Kraków  1:4
2  Akademia Piłkarska 21 Kraków  -  Unia Tarnów  1:2
3  KS Zakopane  -  Cracovia Kraków 0:2

Tabela:
1  TS Wisła I Kraków 
2  Cracovia 
3  Unia Tarnów 
4  Akademia Piłkarska 21 Kraków 
5  KS Zakopane 
6  UKS KS Chełmek