Działajmy razem na sportowo - nowy projekt organizacji

Miło nam poinformować, że w dniu 30 kwietnia br. zostały ogłoszone wyniki w ramach otwartego konkursu ofert na projekty ze środków krajowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Tym samym od 1 maja br. rozpoczynamy kolejny innowacyjny projekt mający służyć  dalszemu pobudzeniu  aktywności społecznej, tym razem poprzez sportowy wolontariat w Zakopanem. 

Zadanie adresowane będzie przede wszystkim do młodzieży z powiatu tatrzańskiego od 16 do 20 roku życia. Uzyskane dofinansowanie, które przekaże  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie naszej organizacji na projekt pn. „Działajmy razem na sportowo” wyniesie 34 303 złotych.  Jest to już trzeci duży projekt w ostatnich trzech latach ze środków zewnętrznych realizowany przez nasze stowarzyszenie.


W ramach całego otwartego konkursu  FIO złożonych zostało 5653 ofert organizacji pozarządowych,  z czego tylko 621 projektów uzyskało ostatecznie dofinansowanie. O czynionych postępach w realizacji naszego projektu będziemy na bieżąco informować za pomocą portalu społecznościowego jak również na oficjalnej stronie internetowej naszej organizacji.